Americká hypotéka – spousta peněz bez účelu

Napsal Jaromír Zvonek. Posted in Hypotéky.

americká hypotéka bez registru

Americká hypotéka je na českém finančním trhu poměrně mladý hypoteční produkt, ale i přesto si už získala své pevné místo mezi ostatními úvěrovými produkty. Americká hypotéka bez registru je oblíbená díky výhodám, které nabízí. Pojďme se podívat na přednosti této hypotéky.

Americkou hypotéku bychom mohli charakterizovat jako zlatý střed mezi klasickou hypotékou a spotřebitelským úvěrem. Jedná se o neúčelový úvěr. Peníze z americké hypotéky použijete na cokoliv, stejně jak je tomu u spotřebitelského úvěru. A z hypotéky má tu vlastnost, že je zajištěna zástavním právem k nemovitosti.

Jak americká hypotéka funguje?

Budete-li chtít americkou hypotéku, musíte vlastnit nemovitost, kterou zastavíte ve prospěch věřitele. Většina bankovních i nebankovních domů poskytuje prostředky maximálně do 70 % hodnoty zastavené nemovitosti.

Při podání žádosti o americkou hypotéku si zvolíte výši hypotéky a dobu splatnosti. Americké hypotéky jsou poskytovány od 100 000 Kč do několika milionů korun. Horní hranice hypotéky je omezena hodnotou zastavené nemovitosti, jak jsme již výše uvedli. Doba splácení může být až dvacet let. A právě díky dlouhé době splatnosti je americká hypotéka bez registru tak oblíbená. U neúčelových spotřebitelských úvěrů bývá totiž doba splatnosti maximálně deset let. A také si zvolíte dobu fixace úrokové sazby, stejně jak je tomu u klasické hypotéky.

Americká hypotéka je tedy vhodná pro klientelu, která vlastní nemovitost, potřebuje větší obnos peněz na financování svých potřeb, ale přitom potřebuje dlouhou dobu splatnosti a výhodnější úrokové sazby.